
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 1.23 Ω |
| Inductance | 47 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Self Resonant Frequency | 14 MHz |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 360 mA |
| Current Rating | 360 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08294
Ext.Price$0.08294
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08294 | $0.08294 |
| 10 | $0.04147 | $0.41470 |
| 50 | $0.03720 | $1.86000 |
| 100 | $0.03337 | $3.33700 |
| 500 | $0.02994 | $14.97000 |
| 1000 | $0.02686 | $26.86000 |
| 3000 | $0.02410 | $72.30000 |
| 5000 | $0.02162 | $108.10000 |
| 10000 | $0.01940 | $194.00000 |
